nutrients_banner1

Nawozy dla roślin

Przedstawiamy nowoczesną linię wysokiej jakości nawozów dla roślin opracowanych od podstaw przez ekspertów z firmy CAL Aqua Labs. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w hodowli roślin wodnych stworzyliśmy doskonale zbilansowane nawozy, uzupełniające się nawzajem i stanowiące kompletny system nawożenia akwarium roślinnego. Prosty i efektywny zestaw dla szybkiego i bujnego rozwoju roślin wodnych.

CHROME

Opis: Pierwiastki śladowe i mikroelementy należą do składników pokarmowych, których rośliny potrzebują w stosunkowo niewielkich ilościach. Są one jednocześnie niezbędne do przetrwania roślin i ich wzrostu. W większości zbiorników mamy do czynienia z ich niedoborami w związku z czym muszą być one regularnie dostarczane do akwarium.
Chrome to doskonale zbalansowany nawóz zawierający niezbędne pierwiastki oraz stymulatory wzrostu, które działając w harmonii pomagają roślinom osiągnąć doskonałe barwy oraz witalność.

Kiedy używać?: Rozpocznij nawożenie Chrome 2 tygodnie po starcie zbiornika lub wobec oznak słabego wzrostu roślin.

Dozowanie: Rozpocznij dawkowanie Chrome po 2 tygodniach od założenia zbiornika lub jeśli zauważysz słabą kondycję roślin. Dodaj 1 naciśnięcie dozownika na 100 l wody dziennie lub 10 naciśnięć dozownika na 100 l wody co tydzień. Dawki mogą być dostosowane do ilości oraz tempa wzrostu roślin.

Trzymać z daleka od dzieci. Przechowywać w suchym miejscu, z dala od promieni słonecznych.

Objętości: 250, 500 ml.

SHINE

Opis: Potas jest podstawowym makroelementem, którego rośliny pobierają z wody w dużych ilościach. Pierwiastek ten pomaga utrzymać podstawowe funkcje życiowe rośliny oraz bierze czynny udział w szeregu ważnych procesach biologicznych. Potas bywa bardzo często pierwszym składnikiem pokarmowym, którego zaczyna brakować w akwarium roślinnym. Musi być dozowany regularnie w celu utrzymania prawidłowego wzrostu roślin.
Shine jest wysoko stężonym koncentratem związków potasu oraz stymulatorów wzrostu opartych na kwasach organicznych.

Kiedy używać?: Rozpocznij nawożenie Shine 2 tygodnie po starcie zbiornika lub wobec oznak słabego wzrostu roślin.

Dozowanie: Dodaj 1 naciśnięcie dozownika na 100 l wody dziennie lub 10 naciśnięć dozownika na 100 l wody co tydzień. Dawki mogą być dostosowane do ilości oraz tempa wzrostu roślin. Zalecamy nieprzerwane stosowanie powyższych dawek.

Trzymać z daleka od dzieci. Przechowywać w suchym miejscu, z dala od promieni słonecznych.

Objętości: 250, 500 ml.

GREEN

Opis: Green to nawóz opracowany z myślą o typowych gęsto obsadzonych akwariach roślinnych o wysokim zapotrzebowaniu na makroelementy. Zawiera skoncentrowane związki azotu, fosforu, potasu oraz pierwiastki śladowe skomponowane w sposób zapewniający zdrowy wzrost roślin. Rekomendujemy używanie tego nawozu w każdym akwarium roślinnym, zbiornika bez podłoża wzbogacanego oraz w starszych wiekowo aranżacjach.

Kiedy używać?: Używać w gęsto obsadzonych zbiornikach roślinnych lub wobec oznak słabego wzrostu roślin i niedoborów np. żółte przebarwienia na starszych liściach.

Dozowanie: Dodaj 1 naciśnięcie dozownika na 100 l wody dziennie lub 10 naciśnięć dozownika na 100 l wody co tydzień. 1ml na 100l wody podniesie stężenie NO3 w akwarium o 1mg/l a stężenie PO4 o 0,08mg/l. Dawki mogą być dostosowane do ilości oraz tempa wzrostu roślin. Zalecamy nieprzerwane stosowanie powyższych dawek.

Trzymać z daleka od dzieci. Przechowywać w suchym miejscu, z dala od promieni słonecznych.

Objętości: 250, 500 ml.

RED

Opis: Red to nawóz skomponowany w celu poprawy wybarwienia roślin akwariowych. Sprawia, że rośliny o zielonej barwie będą soczyście zielone a czerwone będą wybarwione szczególnie okazale. Red zawiera skoncentrowane związki wielokrotnie stabilizowanego chemicznie żelaza. Zapewnia to wysoką jakość nawozu przez długi czas oraz znacznie poprawia przyswajalność tego związku przez rośliny. Produkt rekomendowany do stosowana szczególnie w silnie oświetlonych akwariach roślinnych oraz zbiornikach z dużą ilością flory.

Kiedy używać?: Używać w gęsto obsadzonych zbiornikach roślinnych lub wobec oznak słabego wzrostu roślin i niedoborów np. słabe wybarwienie czerwonych roślin.

Dozowanie: Dodaj 1 naciśnięcie dozownika na 100 l wody dziennie lub 10 naciśnięć dozownika na 100 l wody co tydzień. Dawki mogą być dostosowane do ilości oraz tempa wzrostu roślin.

Trzymać z daleka od dzieci. Przechowywać w suchym miejscu, z dala od promieni słonecznych.

Objętości: 250, 500 ml.

CARBO-L

Opis: Wzrost roślin jest możliwy dzięki szeregowi procesów, które przekształcają gazowy dwutlenek węgla do formy przyswajalnej dla roślin. Carbo-L to wysoce skoncentrowane źródło węgla ograniczonego o wysokim stopniu absorbcji. Rośliny mogą wykorzystywać Carbo-L jako alternatywę dla gazowego dwutlenku węgla. Obecność węgla w wodzie doskonale przekłada się na poprawę kondycji roślin oraz tempa ich wzrostu. Carbo-L stosowany regularnie ogranicza również rozwój glonów. Zalecamy stosowanie tego produktu razem z innymi nawozami CAL: Chrome oraz Shine.

Kiedy używać?: Rozpocznij dawkowanie Carbo-L po tygodniu od założenia zbiornika lub jeśli zauważysz słabą kondycję roślin.

Dozowanie:  Zalecamy dozowanie tego preparatu równocześnie z podawaniem CO2. Dodaj 1ml na 50 l wody dziennie lub 1 naciśnięcie dozownika na 100 l wody dziennie. Dla zbiorników z dużą ilością roślin dawki mogą zostać podwojone. Dawki mogą być dostosowane do ilości oraz tempa wzrostu roślin. W celu pozbycia się glonów takich jak krasnorosty dodaj 1 naciśnięcie dozownika (2ml) na 10l wody codziennie aż do ustąpienia glonów. Rekomendujemy nieprzerwane stosowanie powyższych dawek. Nie zalecamy dawkowanie większego niż powyższe.

Trzymać z daleka od dzieci. Przechowywać w suchym miejscu, z dala od promieni słonecznych.

Objętości: 250, 500 ml.