Black Earth Premium

Black Earth Premium
bep_normal
bep_extrafine

CAL Aqua Labs Black Earth Premium to substrat do akwarium będący wynikiem wielu lat intensywnej pracy, badań i testów. Produkt został od początku do końca opracowany wyłącznie dla naszej firmy z uwzględnieniem różnorodnych potrzeb akwarystów. W rezultacie otrzymaliśmy podłoże intensywnie wzbogacone w składniki odżywcze dla roślin o wysoce zaawansowanej i sprawdzonej formule.

Specjalne właściwości Black Earth Premium:

1) Wysoka zawartość związków odżywczych dla roślin
Black Earth Premium został stworzony z myślą o długotrwałym i intensywnym nawożeniu roślin. Wyprodukowany z bogatych w substancje pokarmowe naturalnych składników zawiera m.in. kwasy huminowe, związki azotu, potasu, fosforu, wapnia, magnezu, żelaza, manganu oraz inne pierwiastki śladowe.

2) Ultra czyste podłoże
Pierwszą rzeczą jaką zauważają użytkownicy Black Earth Premium jest to jak czyste jest podłoże bezpośrednio po otwarciu opakowania.
W przeciwieństwie do innych produktów obecnych na rynku proces produkcji podłoża CAL został opracowany tak aby zminimalizować ilość pyłu, mułu oraz obcych substancji organicznych praktycznie do zera.
Otrzymujemy w ten sposób przejrzystą wodę już na samym początku po zalaniu podłoża wodą.
Oglądnij ten krótki film i sam przekonaj się jak czyste jest podłoże po otwarciu opakowania.

3) Zaawansowany proces produkcji = trwałe i naturalne granulki przez długi czas + wydajniejsze nawożenie roślin
CAL Aqua Labs opracowało wysoce wyspecjalizowany proces produkcji podłoża Black Earth Premium. W wyniku tego procesu, granulki podłoża są szczególnie twarde, mniej kruche oraz nie podatne na pęknięcia przez co zachowują swój wygląd przez długi czas. Unikamy w ten sposób niepożądanego efektu pylenia. Wszystkie powyższe fakty oznaczają również lepsze nawożenie roślin.
Składniki pokarmowe są doskonale dostępne dla roślin wyłącznie w podłożu i nie są niekontrolowanie uwalniane do wody akwariowej.

4) Składniki pokarmowe zawsze dostępne dla roślin
Podłoże Black Earth Premium jest wysuszone już w procesie produkcji. Brak wilgoci sprawia, że składniki pokarmowe są doskonale zachowane w strukturach podłoża i znajduje się ich tam maksymalna możliwa ilość. W podłożu w stanie suchym lub delikatnie wilgotnym bardzo łatwo sadzi się rośliny a ciężkość granulek nie powoduje wypływania małych sadzonek bezpośrednio po ich posadzeniu.

5) Dostosowanie pH wody do warunków naturalnych
Black Earth Premium to podłoże wyprodukowane z naturalnych, wysoce wydajnych komponentów oraz składników odżywczych bogate m.in. w kwasy huminowe i fulwowe. Dzięki tym składnikom uzyskaliśmy doskonałe podłoże, tworzące lekko kwaśne środowisko optymalne do hodowli większości roślin oraz organizmów wodnych.

Wskazówki dotyczące stosowania

Wymiary akwarium (dł. x szer. x wys.: cm) Pojemność akwarium Minimalna ilość podłoża
30x15x20 9 litrów 2.5 litra
50x28x30 38 litrów 6 litrów
60x30x45 80 litrów 9 litrów
90x45x45 180 litrów 18 litrów
120x45x45 240 litrów 28 litrów

1. Nie płukać przed użyciem. Rozłożyć podłoże równomiernie na dno akwarium przed zalaniem go wodą. Warstwa podłoża powinna mieć co najmniej 4 cm aby zapewnić dobre warunki to uprawy roślin.

2. Ułóż aranżacje, włóż do akwarium ozdoby takie jak skały, korzenie etc.

3. Delikatnie wlej wodę do akwarium w taki sposób aby nie wzruszać podłoża. Nie lej wody bezpośrednio na podłoże. Użyj do tego celu np. talerzyka lub plastikowej torebki i na ten element skieruj strumień wody. Rośliny najlepiej sadzić kiedy poziom wody jest trochę wyższy od poziomu podłoża.

4. Zainstaluj filtry i inne urządzenia. Upewnij się że wylot filtra nie jest skierowany bezpośrednio na podłoże a jego wlot nie zasysa substratu z dna akwarium.

INFORMACJA:

Używać wyłącznie w akwariach słodkowodnych. Trzymać z daleka od dzieci.
Przechowywać w suchym miejscu, z dala od promieni słonecznych.