SUBSTREX

SUBSTREX

Odżywka oraz krystalizator wody dla zbiorników roślinnych.
Substrex to nowy preparat do zasilania roślin akwariowych łączący 2 podstawowe funkcje w jednym produkcie. Zapewnia długotrwałe uwalnianie składników pokarmowych ze wzbogacanych substratów oraz zmniejsza prawdopodobieństwo osadzania się pyłu i mułu w podłożu. Zalety produktu:

  • Poprawia przejrzystość wody.
  • Zapewnia długoterminową dostępność składników pokarmowych.
  • Przedłuża czas działania podłoża.
  • Zmniejsza osady organiczne na dnie zbiornika.
Naturalny proces starzenia się akwarium roślinnego charakteryzuje się dwoma podstawowymi zmianami. Najpierw następuje stopniowe ograniczenie składników pokarmowych dostępnych w podłożu co prowadzi do pogorszenia wyglądu roślin oraz ich kondycji. Następnie możemy zauważyć problem z osadem gromadzącym się w podłożu, który często prowadzi do niekorzystnego nagromadzenia się substancji organicznych.  Substrex został opracowany w celu zwalczenia wyżej opisanych problemów.
CAL Aqua Labs Substrex pomaga stworzyć żyzne podłoże powoli uwalniające składniki pokarmowe do akwarium. Oparte na nowej formie węgla aktywowanego powlekanego powłoką żelową tworzy matryce, która aktywnie wiąże składniki pokarmowe, cząsteczki osadów, zanieczyszczenia organiczne oraz muł. Kreuje stabilne struktury i związki chemiczne dostępne dla roślin akwariowych przez długi okres czasu.

 

Wskazówki dotyczące stosowania
1 łyżeczka (w komplecie) na każde 30x30cm powierzchni dna akwarium.Stosuj bezpośrednio na CAL Green Base XR lub na dno akwarium. Rozprowadź równomiernie po dnie. Preparat bezpieczny dla ryb oraz bezkręgowców.

INFORMACJA:
SUBSTREX może tymczasowo powodować obecność w wodzie amoniaku, co jest spowodowane jego zasobnością w składniki odżywcze. Efekt ustępuje po przeprowadzeniu regularnych podmian wody. Przestrzegać dawkowania.

Używać wyłącznie w akwariach słodkowodnych. Trzymać z daleka od dzieci.
Przechowywać w suchym miejscu, z dala od promieni słonecznych.

Objętość produktu:  200 ml.